AWARD WINNERS
 
DAVE BUNCE MEMORIAL BOWL
(LEVEL 7 REFEREE OF THE SEASON)
2015/16R.STUBBS
2014/15M.COTTER
2013/14G. SOUTHBY
2012/13S. SOUTHBY
2011/12R. BUSH
2010/11A. PLAISTOW
2009/10A. PLAISTOW
2008/09B. HARRISON
2007/08R. STEVENS
2006/07R. STEVENS
2005/06L. ADDISON
2004/05L. ADDISON
2003/04L. ADDISON
2002/03T. BROAD
2001/02A. TURNER
2000/01G. BREWERTON
1999/00G. BREWERTON
1998/99P. KELLY
1997/98G. SCOTT
1996/97G. WINSOR
1995/96I. WOOD
1994/95R. JEFFRIES
1993/94C. O'HANLON
1992/93R. JEFFRIES
1991/92L. DENNIS
1990/91A. CABLE
1989/90A. HIGGINS
1988/89M. EVANS
1987/88L. WOOSTER
1986/87L. BAYLISS
1985/86D. RICH
1984/85D. PARSONS
1983/84N. POOLE
1982/83P. ARMSTRONG
1981/82A. COX
1980/81J. RUSSELL
1979/80R. BARTLETT


DENNIS WILKES MEMORIAL TROPHY
(CLUB SECRETARY OF THE SEASON)
2015/16Paul O'Hagan (Burghclere)
2014/15M.Harries & S.Sherwood (Faringdon Town & Wallingford Town)
2013/14M.Stimpson (Dorchester)
2012/13Miss J.CULLEN (Berensfield)
2011/12W.SYMONDS (Long Wittenham Athletic)
2010/11M.HARRIES (Faringdon Town)
2009/10Mrs. C. ANGELL (Kintbury Rangers)
2008/09D MEADHAM (Long Wittenham)
2007/08 T. BOOTHE (Hanney Utd)
2006/07C. SALMON (Harwell International)
2005/06M. TOWEL (Lambourn Sports)
2004/05 A. ALSTON (Drayton)
2003/04S. BOLTON (Ardington & Lockinge)
2002/03R. COLLINS (Challow United)
2001/02D. HEGGIE (Grove Rangers)
2000/01K. RANDALL (Benson)
1999/00M. DUDLEY (Lambourn Sports)
1998/99R. GIBBS (Harwell International)
1997/98 D. WILKINS (Ardington & Lockinge)
1996/97C. EAST (Harwell Village)
1995/96A. DAVIES (Appleton)
1994/95W. SYMONDS (Long Wittenham)
1993/94I. STONHAM (Coleshill United)
1992/93I. GIBBONS (Benson)
1991/92B. WELLS (Great Shefford)
1990/91M. JONES (Radley)
1989/90Mrs J. WILLIAMS (Uffington)
1988/89D. WILLIAMS (Letcombe)
1987/88I. KENT (Dorchester)
1986/87A. HEDGES (Saxton Rovers)
1985/86D. WILTSHIRE (Didcot P.S.)
1984/85M. JAMES (Milton United)
1983/84D. LINDSEY (Challow United)
1982/83R. WOODAGE (Long Wittenham)
1981/82S. PEATES (Woodcote)


CLUB LINESMAN OF THE SEASON
DONATED BY NORTH BERKS R.A.
2015/16Mike Stimpson (Dorchester)
2014/15Andy Jamieson (Faringdon Town)
2013/14Trevor Sears (Faringdon Town)
2012/13Trevor Sears (Faringdon Town)
2011/12D.Davies (Harwell International)
2010/11J.Williams (Lambourn Sports)
2009/10Adi BaraDell (Faringdon Town)
2008/09Lester Townsend (Faringdon Town)
2007/08 Lester Townsend (Faringdon Town)
2006/07D MEADHAM (Long Wittenham)
2005/06A. BUCK (Botley Utd.)
2004/05 L. BINDON (AFC Wallingford 'A')
2003/04A. DOIG (Kingsclere)
2002/03J. WILLIAMS (Lambourn Sports)
2001/02E. GARLAND (Botley)
2000/01R.GIBBS (Harwell International)
1999/00R.GIBBS (Harwell International)
1998/99R.GIBBS (Harwell International)
1997/98 R.GIBBS (Harwell International)
1996/97M. HOLDER (Buckland)
1995/96P. KNIGHT (Wootton & Dry Sandford)
1994/95G.LACEY (Sutton Courtenay)
1993/94R.DODD (Harwell Village)
1992/93G. LACEY (Sutton Courtenay)
1991/92B. LANGFORD (Great Shefford)
1990/91C. WHEELER (Shrivenham)
1989/90J.ALDWORTH (Ardington)


G.R. DAVIS MEMORIAL TROPHY
(Long & Meritorious Service to Football)
2015/16Derek Meadham
2014/15Lester Townsend
2013/14M.STENZHORN
2012/13H.NEWMAN
2011/12I.STONHAM
2010/11A.ALSTON
2009/10D. RICH
2008/09B WHITE & B WILKINS
2007/08 R. WOOD
2006/07MRS. R COOK
2005/06M. PANTING
2004/05 A. BOWLER
2003/04R. CUSTANCE
2002/03G. LACEY
2001/02T. DAVIES
2000/01E. STENZHORN
1999/00E. TILLEY
1998/99A. LANGTON
1997/98 R. HEASMAN
1996/97J. HILL
1995/96R. BISHOP
1994/95R. WOODAGE


Jim Goodall Memorial Cup
(Referee's Long & Meritous Service Award)
2015/16John Barlow
2014/15Jimmy Nichol
2013/14J.Ramsbottom
2012/13M.Houseman
2011/12Trevor Pitson
2010/11Gary Winsor
2009/10Ian Brown
2008/09No Award
2007/08 Leroy Paddock
2006/07R. AXTEN
2005/06Doug Williamson
2004/05 No Award
2003/04G. GIBBARD
2002/03R. WARMAN
2001/02P. HANLON
2000/01K. BEALING
1999/00R. MATTHEWS
1998/99M. PANTING
1997/98 J. GOODALL
1996/97H.LUCAS